BAT2000M-S15 Delta Robot
Industrial Robot Sales
This high speed delta robot has the strong power and the superior operational efficiency of agile with high speed. The high positioning accuracy is up to 0.1mm and the strong load capacity can reach 15kg. These contributes to a high-speed and high-precision flexible production of our high speed delta robot.
Specification of BAT2000M-S15 Delta Robot
Robot Model
Bat2000M-S15
Maximum Load
15kg
Working Space Diameter
2000mm
Number of Axles
4
Repeated Positioning Accuracy
0.1mm
Repeated Positioning Accuracy of four Axis Angle (°)
Maximum Speed
10m/s
Maximum Acceleration
150m/s2
Power Supply Voltage
three-phase AC380V ± 10%, 50/60HZ
Rated Power
6kW
Ambient Temperature
0-45℃