MOPS BUFFER CAS NO.1132-61-2
Quantité : 10mg-10t   Prix : 50-15000
MOPS BUFFER CAS 1132 61 2
MOPS Detailed Description
The Main Application Areas Of Mops As A Buffer Are As Follows:
For buffering in extraction kits and PCR kits;
Cell culture medium;
Buffers in biosynthesis;
Cell culture medium for yeast, bacteria, and mammalian cells when controlling the medium.
Cautions of MOPS Buffer:
Mops powder in the raw material state should be stored in the sealed and moisture-proof condition;
Mops buffer for cell culture in mammals, the concentration can not be higher than 20 mm;
MOPS can affect the thickness and barrier properties of the endothelial surface layer in rats;
In the presence of glucose, MOPS produces partial degradation when autoclaved:
MOPS interacts with DNA and forms complexes;
MOPS can alter lipid interactions.
We also have high quality sodium heparin for sale, anything you need, please leave us a message.
Personne à contacter : bio hbds, 0711 3701120
Bonne affaire : acheter au vendeur
Cette page concerne les importateurs et exportateurs de
MOPS BUFFER CAS NO.1132-61-2
Rechercher dans la catégorie : Hygiène / Santé
Rechercher dans la catégorie :
mops, buffer
Thailande 15140 Alimentaire
De tournesol, l'huile d'olive , huile de canola , l'huile de soja , huile de poisson , maïs
Sunday 26 July 2015
TRADEX GROUP CO LTD
  • 15140 - opburi
France 13004 High Tech
Silicone ventouse étanche Haut-parleur Bluetooth
Tuesday 12 May 2026
silicone ventouse étanche Haut-parleur Bluetooth Matériel: gel de silicone USB Longueur du câble : environ 76cm Article Dimension : environ 62 x 62 x 61 mm Dimension de l'emballage : environ 211 x 175 x 51 mm paramètres: Une . Boutons / Interfaces : bouton ON / OFF , Interface USB Micro ...